Gość Specjalny
Deirdre JVR
"Nasz Bóg jest Bogiem Nadziei" 

Deirdre JVR

Nasz Bóg jest Bogiem Nadziei

Nadzieja, która pochodzi od Boga, daje nam niewzruszoną pewność, że Bóg jest dobry, wierny, i że przygotował dla nas dobrą przyszłość. Bez nadziei nasze serce popada w zwątpienie i zniechęcenie, powodując, że przestajemy zauważać Bożą dobroć w naszym życiu. Bez nadziei żyjemy tylko, aby przetrwać, a Bóg pragnie, byśmy żyli pełnią życia. Deirdre podzieli się historią swojego życia i tego, jak odkryła, że Bóg jest Bogiem nadziei, zawsze gotowy, by natchnąć nasze życie nadzieją w chwilach, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. W pierwszej sesji dowiemy się kto i jak kradnie naszą nadzieję, a w drugiej sesji, jak tę nadzieję otrzymać od Boga, tak by z radością spoglądać w przyszłość.
Bio
Deirdre urodziła i wychowała się w RPA, skąd w roku 2003 wyemigrowała wraz z mężem do Stanów, by przyjąć pozycję lidera w zespole pastorskim kościoła Willow Creek. Już od 20 lat aktywnie służy w kościele w wymiarze pastorskiej opieki i duchowego doradzctwa. W Seatlle School of Psychology and Theology uzyskała dyplom psychoterapeuty dla ofiar traumy i przemocy. W kościele Willow Creek jest członkiem zespołu Pastoral Response, a także autorką i koordynatorką wykładów i rekolekcji dla małżeństw, Wraz z mężem i 7 letnią córeczką Yane lubią wspólne spacery i wyprawy rowerowe.
Historia życia Deirdry to przede wszystkim historia kobiety emigrantki, która pośród wielu trudności i przeżyć, separacji od rodziny i przyjaciół, odnalazła nadzieję na przyszłość.

Warsztaty

Basia Kucharski

Embracing Confrontations


We are emotional human beings who desire comfortable relationships.    So how do  women, moms, or leaders handle expected and unexpected conversations that may catch us off guard? Through four components: Prepare, listen, communicate, and learn. During the workshop we will address each of the components and role play the process.

Bio
Barb “Basia” Kucharski started her faith walk with Christ eleven years ago while studying God’s word at Bible Study Fellowship (BSF). She served as a BSF leader for 8 years and has been an active member for thirteen consecutive years. While in this role, God called Barb to a ministry at Willow Creek Community Church to build a thriving Polish community that seeks to unite culture and church. She lives in Lake Zurich with her husband of 30 years and together they have raised four children

Ania Hamil

Tajemnice Biblii


Jakie tajemnice kryje w sobie Biblia? Czy można jej wierzyć?
Ania pokaże nam, jak spójną i integralną jest ta księga, której autorem jest sam Bóg. Dowiemy się, jaki wpływ ma historia Starego Testamentu i jego proroctwa na Nowy Testament i na dzień dzisiejszy.


Bio
Ania wraz z mężem Michałem od wielu lat prowadzą służbę muzyczną w dwóch kościołach w Chicago. Pochodzi z Krakowa, gdzie przed wyjazdem do USA była członkiem grupy uwielbienia i członkiem rady kościoła ewangelicznego. Po przyjeździe do Stanów Ania  uczęszczała do Moody Bible Institute, teraz jest liderką w Bible Study Fellowship, autorką artykułów i studiów biblijnych, a także usługuje jako tłumacz. Mama dwóch dorosłych już córek z radością służy Bogu i ludziom.

Grażynka i Wojtek Furman

Jak Kochamy?

Co wpływa na to kim jesteśmy i jak kochamy? Jak zmienić historię naszego małżeństwa?  Jak pokochać lepiej, głębiej?
Każdy z nas ma swoją własną historię, niektóre części tej historii są budujące a niektóre nie. Przez poznanie naszej historii możemy podjąć kroki do zmiany tego jak się ona potoczy dalej.

Bio
Grażynka i Wojtek są małżeństwem od 35 lat, rodzicami dwójki dorosłych już dzieci i dumnymi dziadkami pierwszego wnuka. Wdzięczni Bogu za Jego moc w ich życiu i małżeństwie, chętnie dzielą się z innymi tym, jak Bóg uratował i odnowił ich związek. Od 1997 roku, aktywnie zaangażowani w kościele Willow Creek, są liderami grup domowych i spotkań dla małżeństw.

Basia Śliwa

Modlitwa - Rozmowa z Bogiem.


Czy doświadczasz radości przebywania sam na sam z Bogiem każdego dnia? Czy doświadczyłaś w swym życiu mocy modlitwy? Zapraszamy cię na warsztat, który zainspiruje cię do pogłębienia relacji z Bogiem i pomoże zrozumieć, jak i o co sie modlić w naszym codziennym życiu.

Bio
Od 2006 roku Basia jest zaangażowana w życie polskiej grupy w Bible Harvest Chaple w Niles, brała tez udział w tworzeniu programów Radia Źródło. Liderka grupy domowej kobiet, na co dzień usługuje i wspiera kobiety w ich problemach. Liderka grupy modlitewnej na I i II Konferencji Kobiet. W życiu osobistym Basi, modlitwa jest źródłem jej nadziei i siły.

Magda Strączek i Grażynka Sołtys

Niezamężna? Porozmawiajmy...


Jak się odnależć w zaistniałej sytuacji? Jak ją najlepiej wykorzystać? Jak znaleźć piękno, przygodę i radość w byciu singielką? Niezależnie od naszej przeszłości, Bóg ma dla nas piękne plany na przyszłość! Razem z Magdą i Grażynką będziemy odkrywać to, co On ma dla nas przygotowane.

Bio
Magda - absolwentka Moody Bible Institute i NU, ma magistra w Ministry Leadership i w nauczaniu j. angielskiego. Aktywnie zaangażowana w Kościele Zbawiciela, jest też liderką w BSF. Będąc niezamężną kobieta po trzydziestce, Magda umie cieszyć się życiem, łącząc pasję służenia Bogu z pasją podróżowania, zwiedziła Sri Lankę, Kenję, Sudan, Koreę, Dominikanę i Meksyk.
Grażynka - mama dwójki, dorosłych już dzieci i świeżo upieczona babcia, w Chicago jest od 26 lat, a od trzech lat angażuje się w Kościele Zbawiciela w Norridge. Malarka i fotografka, swą pasję dla Boga realizuje w organizowaniu ewangelizacyjnych spektakli teatralnych. Doświadczając zmagań samotnej matki, Grażynka odkryła w Biblii źródło pokoju, zaspokojenia emocjonalnego i nadziei na lepszą przyszłość dla siebie i dla swoich dzieci.

Sara Muszczynski i Grażynka Gomułka

Jak Pomóc Osobie Uzależnionej?


Z uzależnieniami  u naszych bliskich mamy do czynienia często. Jak postępować w takich sytuacjach ? Jakie to wzbudza w nas emocje ?Jaka jest nasza rola wobec osoby uzależnionej ?
Jak nie utracić nadziei w trudnej podróży leczenia i nawrotów ?

Bio
Grażynka - żona, mama, babcia, jej życie jest wspaniałym świadectwem tego, że Bóg ma moc uzdrowić całe rodziny. Od lat razem z mężem prowadzą w Polskim Centrum Chrześcijańskim służbę pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom. Historia jej życia jest niezbitym dowodem na to, że Bóg jest Bogiem nadziei, który ma moc odmienić przyszłość każdego człowieka i każdej rodziny.

Sara - po ukończeniu szkoły Biblijnej Living Word Bible Collage, wraz z mężem Mirkiem od ponad 20 lat prowadzą Polskie Centrum Chrześcijańskie w Chicago. Sara z pasją jest zaangażowana w organizację spotkań dla kobiet "Motyl" i w służbę dla dzieci, jest też członkiem grupy uwielbienia. Będąc żoną, mamą, babcią i liderką w pracy zawodowej i duchowej, Sara wnosi wieloletnie doświadczenie w pracy z kobietami.

Location

Bethel Community Church
7601 W Foster Ave,
Chicago
IL 60656